NAJPREDÁVANEJŠÍ

skladom

09. 09. 2018

Ako sme postupovali do základnej skupiny? Pozrite si 52 fotografií

Začínali sme v prvom predkole Ligy majstrov proti majstrovi z Bosny a Hercegoviny - HŠK Zrinjski Mostar. Prvý zápas sa hral bez divákov na domácom Štadióne Antona Malatinského a vyhrali sme ho po góle Erika Jirku 1:0.

FC SPARTAK TRNAVA - HŠK ZRINJSKI MOSTAR 1:0 (0:0)

Gól: 79. Jirka

ŽK: Hladík, Čanturišvili - Stojkič, Čirjak, Jovič, ČK: 89. Čanturišvili po 2. ŽK - 70. Čirjak po 2. ŽK.

Zostavy:

Trnava: Chudý - Kadlec, Hladík, Godál, Čonka - Greššák, Rada - Jirka, Grendel (78. Jarovič), Čanturišvili - Egho (86. Miesenböck)

Mostar: Brkič - Galič, Jakovljevič, Barišič, Stojkič - Rustemovič, Čirjak - Filipovič (89. Bencun), Bilbija, Todorovič (72. Pezer) - Ačimovič (68. Jovič)

Odveta na pôde súpera v krásnom mestečku Mostar skončila remízou 1:1, keď skóre otváral náš kapitán Boris Godál a výsledok dorovnával Todorovič.

HŠK ZRINJSKI MOSTAR - FC SPARTAK TRNAVA 1:1 (0:1)

Góly: 58. Todorovič - 15. Godál

ŽK: 22. Todorovič, 65. Stojkič - 18. Miesenböck

Zostavy:

Mostar: Brkič - Galič, Jakovljevič, Barišič, Stojkič - Rustemovič (54. Bencun), Hajrulahovič (81. Pezer) - Filipovič, Bilbija, Todorovič - Ačimovič (75. Jovič)

Trnava: Chudý - Tóth (17. Miesenböck), Hladík, Godál, Čonka - Greššák, Rada - Kadlec, Grendel (78. Oravec), Jirka - Egho (81. Jarovič)

Už pred zápasom s Mostarom sme vedeli, že v druhom predkole narazíme na poľského majstra Legiu Varšava. Pred zápasom nám nedávali stávkové kancelárie a ani médiá veľké šance ale chalani dokázali vyhrať 2:0, keď prvý gól strelil Erik Grendel a druhý pridal v nadstavenom čase striedajúci Ján Vlasko.

LEGIA VARŠAVA - FC SPARTAK TRNAVA 0:2 (0:1)

Góly: 16. Grendel, 90.+3 Vlasko

ŽK: Kante, Phillips, Vešovič - Egho, Greššák, Godál, Chudý, Miesenböck.

Zostavy

Legia: Malarz - Astiz, Phillips (69. Hämäläinen), Hloušek - Szymanski (63. Radovič), Maczynski (17. Wieteska) - Vešovič, Cafu, Antolič - Carlitos, Kante
Spartak: Chudý - Tóth, Godál, Greššák - Kadlec, Sloboda (86. Hladík), Grendel (64. Miesenböck), Rada, Čonka - Jirka, Egho (90.+1 Vlasko)

Domáca odveta bol ťažký oriešok - postúpiť cez silného súpera, akým Légia určite je. Zápas sme síce prehrali 0:1 po góle Astiza zo 63. minúty ale výsledok z prvého zápasu nám zabezpečoval postup.

FC SPARTAK TRNAVA - LEGIA VARŠAVA 0:1 (0:0)

Gól: 63. Iňaki Astiz

ŽK: Tóth, Vlasko - Vešovič, Antolič. ČK: 37. Vešovič po 2. ŽK, 85. Antolič po 2. ŽK. Rozhodovali: Reinshreiber - Krasikow, Hassan (všetci Izr.), 17.204 divákov.

Zostavy:

Spartak: Chudý - Tóth, Godál, Čonka - Kadlec, Grendel (69. Miesenböck), Sloboda (76. Vlasko), Greššák, Rada - Jirka, Egho (90.+1 Hladík)

Legia: Malarz - Wieteska, Iňaki Astiz, Pazdan (53. Carlitos) - Maczyňski (80. Hämäläinen) - Vešovič, Radovič (46. Cafu), Antolič, Hloušek - Kante, Kucharczyk

Žreb vo švajčiarskom Nyone nám do tretieho predkola pridelil srbský veľkoklub FK Crvena Zvezda Belehrad. Na prvom zápase na štadióne Maracana som nebol ale skončil pre nás skvelým výsledkom 1:1. Prvý gól sme inkasovali my a to z penalty, ktorú premenil Ben Nabouhane. Vedenie domácich netrvalo dlho, keď krátko po rozohratí našiel Bakoš v šesťnástke Grendela a ten vyrovnal na konečných 1:1.

CRVENA ZVEZDA BELEHRAD - FC SPARTAK TRNAVA 1:1 (1:1)

Góly: 24. Ben Nabouhane (z 11 m) – 25. Grendel

ŽK: Radonjič - Godál, Sloboda, 37.122 divákov

Zostavy:

Zvezda: Borjan - Stojkovič, Savič, Dehenek, Rodič - Jovičič, Ebecilio (80. Šimič), Krstičič - Ben Nabouhane, Stoiljkovič (53. Milič, 73. Srnič), Radonjič

Spartak: Chudý - Kadlec, Tóth, Godál, Čonka - Jirka, Sloboda (89. Miesenböck), Grendel, Greššák, Rada (90.+5 Hladík) - Bakoš (75. Egho)

V odvete doma na Štadióne Antona Malatinského bol gólový priebeh v riadnom hracom čase podobný ako v Belehrade ale tentokrát si tímy vymenili úlohy. Skóre otváral Bakoš ale hneď po rozohratí vyrovnal Ben Nabouhane. Zápas išiel do predĺženia a po 8. minútach skóroval postupový gól Zvezdy Radonjič - 2:1.

FC SPARTAK TRNAVA - CRVENA ZVEZDA BELEHRAD 1:2 PP (1:1, 1:1)

Góly: 6. Bakoš - 7. Ben Nabouhane, 98. Radonjič

ŽK: Godál, Bakoš, Tóth, Sloboda, Grendel, Hladík - Ben Nabouhane, Stojkovič, Stojiljkovič, Degenek, Pavkov, Radonjič.

Zostavy:

Spartak: Chudý - Kadlec, Tóth, Godál, Čonka (106. Hladík) - Jirka, Grendel, Sloboda, Greššák, Rada (100. Dangubič) - Bakoš

Zvezda: Borjan - Stojkovič, Savič, Degenek, Rodič - Jovančič (101. Gobeljič), Krstičič - Simič (85. Jovičič), Ben Nabouhane, Radonjič (108. Babič) - Stojiljkovič (75. Pavkov)

Po vypadnutí z Ligy majstrov sme sa presunili do playoff Európskej ligy, kde nás čakal súper zo Slovinska, ktorý rozstrieľal v treťom predkole HJK Helsinky v dvojzápase 7:1. V zápase sme sa ujali vedenia po úspešnej zahratej penalte Mareka Bakoša, ktorá bola nariadená po faule na Martina Tótha. Po chvíli sa ale Foďo musel vybrať pod sprchu, pretože zatiahol ručnú brzdu pred unikajúcim Issahom a dostal od rozhodcu červenú kartu. Domáci boli z toho tak zaskočený, že si po Bakošovom centri sám kapitán hlavičkou upratal loptu do brány. Polčas a konečný výsledok bol 2:0 pre nás ;)

NK OLIMPIJA ĽUBĽANA - FC SPARTAK TRNAVA 0:2 (0:2)

Góly: 23. Bakoš (11 m), 35. Ilič (vlastný)

ŽK: Tomič, Ilič, Savič - Sloboda, Bakoš, Kadlec, ČK: 30. Tóth

Zostavy:

Olimpija: Ivačič - Putničanin, Ilič (82. Brkič), Maksimenko, Štiglec Tomič - Avramovski (61. Suljič), Kapun (61. Boateng), Kronaveter, Savič - Issah
Spartak: Chudý - Kadlec, Hladík, Tóth, Čonka - Greššák - Jirka (85. Lupták), Sloboda, Rada (71. Oravec), Grendel - Bakoš (80. Janso)

Do odvety sme išli so skvelým výsledkom a veľkou šancou na postup. Zápas začal ako z rozprávky a už v 12. minúte sme vyhrávali 1:0 po góle nášho kapitána Borisa Godála. Súperovi sa podarilo ešte v prvom polčase vyrovnať gólom Kapuna ale zápas skončil 1:1 a do základnej skupiny Európskej ligy po prvýkrát postúpil náš SPARTAK :)

FC SPARTAK TRNAVA - NK OLIMPIJA ĽUBĽANA 1:1 (1:1)

Góly: 12. Godál - 42. Kapun

ŽK: Oravec, Godál, Hladík, Janso - Tomič, Bagnack, Kronaveter, Brkič.

Zostavy:

Trnava: Chudý - Kadlec, Hladík, Godál, Čonka - Oravec, Rada - Jirka (90.+ Pekár), Grendel (72. Janso), Čanturišvili (89. Lupták) - Bakoš

Olimpija: Ivačič - Bagnack, Ilič, Maksimenko, Štiglec - Tomič - Boateng (69. Savič), Kapun (74. Brkič), Črnic, Kronaveter - Issah (83. Suljič)